BJK TV

< / > Sitene Ekle
Sitene BJK TV Canlı Yayını ekle..
İsim Beşiktaş Jimnastik Kulübü
Kategori Spor
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0(212) 215 51 11
Adres http://www.bjktv.com/

Beşiktaş TV, Beşiktaş JK'nin resmî televizyon kanalıydı. Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'yle ilgili haberler, programlar ve özel söyleşiler yayınlamaktaydı. 20 Ocak 2011 tarihinde Digiturk Platformu üzerinden tekrar yayına başladı. BJK TV Genel Müdürü Bülent Ülgen'di.
19 Nisan 2004'te test ve 19 Nisan 2005 yılında ise asıl yayına geçmiştir. İlk olarak Galaxy TV ile dönüşümlü yayın yapan Beşiktaş TV, D-Smart'ın kurulmasıyla 24 saat yayına girmiş ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi televizyon kanalı olarak yayınını sürdürmüştür.

2004-05 sezonunun 6. haftası maçı Beşiktaş-Galatasaray maçında Dream TV aracılığıyla yayın hayatına başlayan televizyon kanalının kuruluşu için ünlü haber sunucusu Reha Muhtar görevlendirilmiştir. Reha Muhtar'ın yönetim kurulundan istifasından sonra kanalın başına sırasıyla Aydın Özdalga, Cemal Alkan ve Erhun Ateş getirilmiştir. Ancak yüksek maliyet nedeniyle kanalın işletmesi 2005 yılında Doğan Grubu'na kiralanmıştır. Bir ara Digiturk'te de yayın yapan kanal, bir futbol karşılaşmasını şifrelediği için 18 Temmuz 2007'de Digiturk platformundan çıkartılmıştır.

2008 yılında RTÜK kanalın lisansını iptal ettiği için kanalın yayını bir süre durdurulmuştur. Bunun ardından Beşiktaş yönetimi lisans almak için RTÜK'ten 6 aylık ek süre talep etmiş ve bu süre içinde ekranda "test yayını" ibaresini kullanarak yayınına devam etmiştir. 6 ayın sonunda verilen ek süre dolmasına karşın kanal lisans alınmadığı için RTÜK'ün uyarısıyla kanalın yayını 1 Ekim 2009 tarihinde saat 23.30'da durdurulmuştur.[1] Bu kararın ardından Doğan Grubu yaptığı açıklamada eğer kulüp yönetimi RTÜK'e başvurup lisans alırsa kanalın 1-2 gün içerisinde bile yayına başlayabileceğini, ama yönetim lisans almak için başvuruda bulunmazsa kanalın belki de hiç açılmayacağını belirtmiştir.

2010 yılında Yıldırım Demirören'in yeniden başkanlığa seçilmesiyle birlikte Beşiktaş TV'nin yeniden açılması konusunda çalışmalar başlatılmıştır. 20 Ocak 2011'de Cihangir Gokdogan’in sundugu "Günaydın Beşiktaş" adlı söyleşi programı ile kanal, tekrar yayına başlamıştır.

2014 Ağustos ayı itibarıyla BJK TV Genel Müdürü Bülent Ülgen olmuştur. Kanalın Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık 'tır.

Yönetim kurulu, mali zarar gerekçesiyle BJK TV'nin yayın hayatına son vermeye karar vermiştir. Kanalın yayını, 31 Ağustos 2019 tarihinde Digiturk platformundan çıkarılmış ve kanalın yayınları durdurulmuştur .

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?