İdman Tv

< / > Sitene Ekle
Sitene İdman Tv Canlı Yayını ekle..
İsim Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri
Kategori Spor
Genel Merkezi Azerbaycan
Telefon 9(941) 249 72 02
Adres www.idmantv.az

İdman TV; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in girişimleriyle 2009 yılında kurulan spor kanalıdır. Azerbaycan spor kanalları arasında en çok izlenen olma özelliğiyle yayın faaliyetlerini yıllardır sürdürmeyi başaran kanal, dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen spor müsabakalarını ücretsiz ve şifresiz izleyicilerine sunmaktadır. Spora duyduğu önem ve yatırımlarla bilinen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, kanalın kuruluşuyla Azerbaycan vatandaşlarını sporun her alanına dahil etmeyi hedeflemiş ve kanal bu konuda beklentileri karşılamayı başarmıştır.

İdman TV yayın akışı listesinde Spor Haberleri, Spor Haftası, Bayrakçı, Spor Tapınağı, Televizyon Satranç Kulübü, Favori, Avrofutbol, Spor ve Medya, Futbol Kulübü, Oyun Hakimi, Spor Kulübü, Spor Rekorları, İlk, IQ Arena, Derby, Yarının Yıldızları, Spor Birlikleri programları yer alıyor. Bun programların yanında dünyanın en prestijli futbol müsabakaları olarak kabul edilen FIFA Dünya Kupası, Avrupa Futbol Şampiyonası, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Süper Kupası, Premier League, La Liga ve Almanya Bundesliga yayınları da yer almaktadır.

Kanalın yayın içeriklerinde sadece futbol değil ,Amerikan Ulusal Basketbol Birliği Maçları, Şampiyonlar Ligi, İspanya,İngiltere ve Almanya Şampiyonlukları, Voleybol, Judo, Boks, Avrupa Şampiyonaları ve diğer turnuvaları ücretsiz ve şifresiz olarak sunulmaktadır. Bunun sebebi ise Azerbaycan'ın spor ve Olimpiyat oyunlarına büyük özen göstermesinin bir örneğidir. Güreş alanında da bir çok başarıları olan Azerbaycan, kendi ülkesinin bünyesinde olan çeşitli güreş liginin de yayınlarını yapmaktadır. Boks , binicilik, Jimnastik gibi çeşitli müsabakalarının yayınlarını eksiksiz yapılmaktadır. Aynı zamanda Tokyo Olimpiyatları 2020’nin yayın haklarını da alan İdman TV canlı yayınlarıyla izlenme oranlarını 2020 yılında yükseltmeyi planlıyor.

2013 yılına kadar Türksat 3A uydusu üzerinden de yayın vermekte olan kanalı şimdilerde Türksat 4A uydusu üzerinde İdman TV izlemek maalesef mümkün değil.  İdman TV canlı yayını Türkiye’de Digitürk platformundan veya şu an bulunduğunuz ‘İdman TV izle’ sayfamızdan üzerinden 7/24 canlı izleyebilirsiniz.

Azerspace-1 uydusuna sahip olan izleyiciler aşağıdaki İdman TV frekanslarını uydu alıcılarına ekleyip kanalın yayınını ücretsiz ve şifresiz izleyebilirler. İdman TV frekans bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?