Sports Tv

İsim Sportstv Televizyon ve Radyo Yayıncılık A.Ş
Kategori Spor
Genel Merkezi İstanbul
Telefon 0(212) 329 26 90
Adres http://www.sportstv.com.tr

Sports TV; 2006 yılında Sportsnet ile Doğan Yayın Holding ortaklığında D Spor ismiyle yayın faaliyetlerine başladı. 1 Temmuz 2010 tarihinde Sportsnet Group, Doğan Yayın Holding ile ortaklığı bitirerek D Spor kanalının tüm yetkilerini satın aldı. 1 Temmuz 2010 tarihinde D Spor'un isim ve logosu değiştirilerek, aynı frekans üzerinden Sports TV kanalı devreye alındı.Yani Sports TV'nin kuruluş tarihi 1 Temmuz 2010 diyebiliriz. 2010 tarihinde sadece D-Smart üzerinden yayın yapan kanal, 30 Temmuz 2011'de Türksat 2A uydusu yayınına başlamış ve Digiturk, Tivibu gibi platformlara da giriş yapmıştır. Sports TV yayın akışı listesinde adından da anlaşılacağı gibi günün her saati tüm spor alanlarıyla ilgili yayınlar yapılmaktadır.

Sports TV HD

2011 yılında şifresiz yayına geçen kanal, kısa süre sonra yüksek çözünürlüklü (HD) yayın hayatına başlamıştır. İlk yılında sadece yüksek çözünürlükülü programlar olduğunda HD yayına geçen kanalın 2012 yılından itibaren tüm programları HD kalitesinde yayınlanmaktadır. Sports TV canlı izle sayfasından, kanalın yayın akışı listesi, yayınlanan programların reyting sonuçları, kanalın tarihçesi ve Sports tv frekanslarına ulaşabilirsiniz. Sportstv'de yayınlanan organizasyonlardan bazıları şunlardır: İtalya Basketbol Ligi Teledünya Kadınlar Voleybol Türkiye Kupası Teledünya Erkekler Voleybol Türkiye Kupası İtalya Bayanlar Voleybol Ligi İtalya Erkekler Voleybol Ligi WTA Stuttgart Tenis ATP World Tour 500 Turnuvaları Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası European Le Mans Series Volvo Ocean Race Rugby Dünya Kupası IAFF Athletix Weekly Magazine Binicilik dünyasını en iyi takip eden Equestrian Çin Süper Ligi

Sports Tv Frekansları

Türksat 4A 12345 V 30000 3/4 (SD) D-Smart 84. kanal (SD) Digiturk 82. kanal (SD) 376. kanal (HD) Kablo yayını Kablo TV 135. kanal ADSL ile IPTV Tivibu 84. kanal (SD)

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?