TRT Eba TV Lise

İsim Türkiye Radyo Televizyon Kurumu
Kategori
Genel Merkezi Ankara
Telefon 0(312) 463 50 00
Adres https://www.trtizle.com

TRT EBA TV, 19-20 Mart 2020 tarihinde Türkiye'de 2020 koronavirüs pandemisinde ilk vakaya rastlanması sonucunda ilk ve orta düzeydeki okulların tatil edilmesiyle okula gelinmesine gerek kalmadan bir uzaktan eğitim platformu olma amacıyla Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle TRT EBA TV İlkokul, TRT EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise şeklinde 3 ayrı kanal olarak yayına test yayınına başlayıp daha sonra 23 Mart 2020'de normal yayına başlayan kanallara verilen isimdir.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yayın planına göre kanallar 23 Mart 2020'de test sürecini bitirip normal yayına başladı. Kanallara erişim; Türksat 4A uydusu, KabloTV, Digiturk, D-Smart, Vodafone TV, Turkcell TV+, Tivibu platformlarının yanı sıra Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'nun web sitesi üzerinden de sağlanabilmektedir.

TRT EBA TV üzerinden yayımlanan konu anlatımları yirmişer dakika olarak yayınlanıyor ve aralarda onar dakika etkinlik kuşağı oluyor,ayrıca kanallar üzerinden yayınlanacak eğitimlerde ilk dersi Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk vermiştir.

6 Nisan 2020 tarihinden sonra hafta içi hergün saat 20:00 da veliler için veli kuşağı ortaokul ve ilkokul kanallarından yayınlanacaktır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?